logo
   

Markéta Koutná

Rozhovor s Markétou Koutnou

Dekubity a vůbec hojení ran jsou věčným tématem zdravotnictví i pečovatelství. Prostředků na prevenci i léčbu existuje celá řada, ale i tady platí, že v první linii stojí především sestry a pečovatelky. Jaké jsou jejich možnosti a jak mohou být v tomto boji s dekubity úspěšné? Poslechněte si novou epizodu podcastu Na vlně, k našemu mikrofonu jsme pozvali magistru Markétu Koutnou, specialistku v hojení ran z Interního oddělení Strahov a KARIM Všeobecné fakultní nemocnice Praha.

 POSLECHNOUT ZDE

 

 

 

   

Jan Purkrábek

Rozhovor s Janem Purkrábkem

Inovace spolu s designem proslavily LINET, který se díky unikátním funkcím lůžek dostal mezi světovou špičku. Dnešní lůžko dokáže věci, které jsme si dříve ani neuměli představit – můžete s ním komunikovat hlasem, monitoruje naše životní funkce... Co všechno bude umět lůžko za několik let a jak pomůže pacientům i sestrám? Nejen na tyto otázky nám v nové epizodě podcastu Na vlně odpověděl Jan Purkrábek, ředitel produktového managementu LINET.

 POSLECHNOUT ZDE

 

 

 

   

Kateřina Přepechalová

Rozhovor s Kateřinou Přepechalovou

Bolesti zad trápí snad každou sestru a pečovatelku. Jejich práce patří k fyzicky nejnáročnějším povoláním. Jak může lůžko usnadnit práci a ulehčit manipulaci s pacientem? Důležité tipy a triky se dozvíte v další epizodě podcastu Na vlně, tentokrát jsme si povídali s Kateřinou Přepechalovou, klinickou koučkou LINETu.

 POSLECHNOUT ZDE

 

 

 

   

Ivan Dlabač

Rozhovor s Ivanem Dlabačem

Design je fenoménem lůžek LINET, který nastartoval jejich celosvětový úspěch. LINET vsadil na design a od počátku angažoval špičkové designéry. Proč musí být nemocniční lůžka krásná? V čem je zdravotnický design specifický? A jak dlouho trvá, než se ze skici na papíře stane opravdické lůžko? Nejen to se dozvíte v další epizodě podcastu Na vlně, ve které jsme si povídali s Ivanem Dlabačem, dvorním designérem společnosti LINET. Poslouchejte s námi!

 POSLECHNOUT ZDE

 

 

 

   

Zbyněk Frolík

Rozhovor se Zbyňkem Frolíkem

O ikoně českého průmyslu, Zbyňkovi Frolíkovi, už se ví asi skoro všechno. Před více než třiceti lety začal budovat v rozpadlém statku v Želevčicích u Slaného LINET, který je dnes firmou světového formátu. Vychoval tři děti, kterým se daří, a hlavně – už skoro padesát let žije po boku své manželky Nadi. Zdá se vám to neuvěřitelné? Jaký má Zbyněk Frolík recept na spokojené manželství? Proč zrovna on se stal tak úspěšným podnikatelem? Jak si užívá vydělaných peněz? Poslechněte si novou epizodu podcastu Na vlně a vše se dozvíte.

 POSLECHNOUT ZDE

 

 

 

Martina Šochmanová   

Martina Šochmanová

Rozhovor s Martinou Šochmanovou

Obraz zdravotní sestry se radikálně mění. V pandemii se dostaly na výsluní popularity, jejich platy se zvyšují.

Stává se konečně povolání sestry respektovaným a prestižním? Jak mohou sofistikovaná lůžka LINET pomáhat sestrám v jejich náročné profesi? Nejen na tyto otázky odpovídá v další epizodě podcastu Na vlně prezidentka České asociace sester Martina Šochmanová. Poslouchejte s námi!

 POSLECHNOUT ZDE

 

 

 

Tomáš Kolář  

Tomáš Kolář

Rozhovor s Tomášem Kolářem

V LINETu napsal před mnoha lety svoji diplomku a dnes je ředitelem firmy i celé skupiny LINET.

Jaký to je pocit, vyrábět postele, které pomáhají pacientům i sestrám? Jak bude vypadat lůžko budoucnosti? Dokáže ředitele LINETu ještě překvapit nějaký požadavek zákazníků? Poslouchejte s námi!

 POSLECHNOUT ZDE

 

 

 

Daniel Vavřina  

Daniel Vavřina

Rozhovor s Danielem Vavřinou

Hodnocení nemocniční péče v současné době může být trochu ožehavá záležitost. Ale kdy jindy se podívat pod pokličku než právě po extrémně zátěžové situaci, kterou naše nemocnice musely zvládnout.

Hostem třetího dílu podcastu Na vlně je Daniel Vavřina, zakladatel neziskové organizace HealthCare Institute, která již 15 let organizuje prestižní soutěž Efektivní nemocnice roku. Jak se bude hodnotit letos a kdy se dozvíme vítěze? Poslouchejte s námi.

 POSLECHNOUT ZDE

 

 

 

 

Dagmar Lánská

Rozhovor s Dagmarou Lánskou

"Jsem ve stresu." Ruku na srdce, kdo z nás tuto větu nikdy nevyslovil. Stres ale často není takový zabiják, jakého z něj děláme. Stres je součástí našich životů. V našem podcastu se dotkneme samozřejmě i dnešní situace, kdy se zdravotníci a pečovatelé dostali pod tlak přirovnávaný k válečným podmínkám.

Hostem dalšího dílu podcastu Na vlně je Dagmar Lánská - koučka a lektorka, která se věnuje stresu a jeho vlivu na kvalitu našeho života. Je vůbec možné v této době relaxovat? Poslouchejte s námi.

 POSLECHNOUT ZDE

 

 

 

 

 

 
 

Jiří Horecký

Rozhovor s Jiřím Horeckým

Hostem pilotního dílu našeho podcastu je pan Jiří Horecký, prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb a European Ageing Network. Pokud vás zajímá budoucnost sociálních služeb v České republice nebo to, co právě teď trápí domovy pro seniory, jste s námi na správné vlně.

 POSLECHNOUT ZDE