logo

linet po boku hvězd

31.03.2016

Klára Horzinková křtila dílo autorek Heleny Dryákové a Jany Kovaříkové po boku moderátora Libora Boučka a modelky Vlaďky Erbové. „Knize bych popřála, aby byla inspirativní, úspěšná a čtivá. Zároveň bych ráda jménem společnosti LINET vyjádřila poděkování všem sestrám a ošetřovatelům za jejich obětavou práci,“ dodala Horzinková na pódiu. Slavnostního galavečera se zúčastnila také ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. U dekorování vítězek nechyběla ani zakladatelka nadace Krása pomoci Taťána Kuchařová.

Prestižní soutěž Sestra roku, vyhlášená redakcí odborného časopisu Zdravotnictví a medicína z vydavatelství domu Mladá fronta a.s., se konala již pošestnácté. Akce je koncipována jako poděkování sestrám a dalším nelékařským zdravotnickým pracovníkům za jejich mimořádnou a zodpovědnou práci. Záštitu nad oceněním převzala i letos Mgr. Dagmar Havlová za Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97, která se kvůli neodkladným pracovním záležitostem bohužel nemohla předání cen zúčastnit. Všem přítomným ale poděkovala a popřála jim hezký večer alespoň ve video pozdravu.

Patrony večera byly již tradičně také zástupci Magistrátu hlavního města Prahy, Ministerstva zdravotnictví ČR a Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Garantem soutěže je Česká asociace sester. Za celoživotní dílo v ošetřovatelství byla vyznamenána Františka Ertlová, metodička vzdělávání z brněnského Národního centra ošetřovatelství a nelékařských zdravotnických odborů. Sestrou roku v kategorii přímá ošetřovatelská péče je Kateřina Palinčáková, která také získala titul Sestra mého srdce. V kategorii management a vzdělávání zvítězila Renata Všetečková.

Zpět na seznam