logo

12.04.2017

„Na poradě s vedením vaší firmy jsem řekl větu, kterou jsem ještě nikdy v žádném podniku neřekl a také už nikdy neřeknu. Ta věta zní: kdybych nebyl prezidentem České republiky, chtěl bych být zaměstnancem firmy LINET,“ prohlásil Miloš Zeman na setkání s pracovníky. „Důvod je velice prostý: LINET je špička ve svém oboru. Se jménem vaší firmy se setkávám prakticky denně, oceňuji, že vám roste objem tržeb i zisku a že tento zisk vkládáte do rozšíření výroby. Byl jsem informován, že průměrná mzda je tu bez managementu 33 000 Kč měsíčně a chci věřit, že tomu tak je. V takové firmě musí být radost pracovat.“

Dotazy publika v následné diskusi směřovaly na sbližování České republiky s východními zeměmi, blížící se prezidentské volby a možné udělení milosti pro Jiřího Kajínka. Miloš Zeman především zdůraznil, že kontakty s Čínou a Ruskem udržují i Spojené království či Německo, a tak není důvod, aby byl označován za agenta těchto mocností. „Nikdo netuší, že jsem pouze agentem České republiky,“ svěřil svým posluchačům a doporučil české vládě, aby tak jako on brala na jednání s reprezentací Čínské lidové republiky zástupce tuzemských podnikatelů. V reakci na poslední otázku pak Miloš Zeman uvedl, že se po skončení mandátu odebere na Vysočinu a jako chalupář se bude věnovat četbě svých oblíbených žánrů, kterými jsou historie, literatura faktu či science fiction.

Na závěr diskuse převzal prezident z rukou generálního ředitele LINETu Zbyňka Frolíka poukaz na pečovatelské lůžko a dětské lůžko včetně matrací, které následně využije pro své charitativní aktivity.

Zpět na seznam