logo

10.04.2018

„Velký zájem byl zejména o lůžka nejvyšší kategorie určená pro intenzivní péči. Právě tady se nám díky kampani podařilo celosvětově zacílit na zákazníky, kterými jsou sestry a biomedicínští inženýři. Dobře se vedlo nejnovějšímu modelu Eleganza 5, který od uvedení na trh v loňském roce marketingově podporujeme. Co se týče destinací, velké zakázky jsme pokryli prakticky ve všech světových regionech, kde působíme. Dodávali jsme do Velké Británie, Rumunska, Indonésie a dařilo se i v domovském Česku,“ přiblížil Petr Foit, obchodní ředitel LINETu pro export. 

Jednou z největších byla v březnu dodávka celkem do 44 rumunských nemocnic na základě vyhraného tendru Světové banky. Díky operačnímu programu na obnovu jednotek intenzivní péče řízeného ministerstvem zdravotnictví zamíří z LINETu do Rumunska 102 resuscitačních lůžek Multicare a 337 intenzivních lůžek Eleganza 5. Vše v kompletu s integrovanou aktivní matrací pro pacienty v kritických stavech. „Tendry tohoto typu vždy vyžadují perfektní přípravu a složitou agendu, těší nás, že jsme dokázali porazit největšího světového konkurenta i lokální výrobce,“ uvedla Adéla Vágnerová, oblastní manažerka LINETu pro střední a východní Evropu. „V obdobném programu Světové banky jsme uspěli už vloni, kdy jsme Emergency oddělení vybavili 625 speciálními lůžky – stretchery Sprint – a 459 transportními křesly Sella,“ doplnila Adéla Vágnerová.

Jak dosvědčuje rumunská reference, pozitivním trendem je růst prodeje matrací, a to jak složitých aktivních systémů pro prevenci a léčbu dekubitů, tak pasivních antidekubitních matrací, kterých LINET oproti loňsku dodal téměř dvojnásobné množství. „Zákazníci nás nyní považují za spolehlivého dodavatele matrací a naučili se požadovat celkové řešení – lůžko, matraci a další příslušenství nebo nábytek,“ dodal Petr Foit.

Pružně reagovat na zvýšenou poptávku umožnilo otevření nového závodu ve Slaném v druhé polovině loňského roku. Kompletně nový provoz zahrnuje všechny výrobní procesy od hrubého zpracování vstupního materiálu po montáž a balení hotových výrobků a je navržený především na výrobu bestselleru Eleganza 1, univerzálního lůžka pro standardní nemocniční péči.

Zpět na seznam