logo

24.06.2019

„Jako rodačka z Pelhřimova jsem se rozhodla věnovat lůžko místnímu Domovu pro seniory, se kterým mám navíc velmi dobrou osobní zkušenost. Před několika lety se tu hezky postarali o moji babičku,“ vysvětlila Kateřina Hortová proč právě do Pelhřimova směřuje Sentida 7-i. „Jsem ráda, že toto moderní polohovatelné lůžko plné vychytávek pomůže nejen seniorům, ale usnadní také práci ošetřovatelskému personálu,“ dodala letošní Královna Plesu sester.

Předání lůžka se stalo velkou událostí v životě Domova pro seniory. Slavnostního ceremoniálu se kromě obyvatel domova, zdravotníků, zástupců LINETu zúčastnil také starosta Pelhřimova, Ladislav Med. „Nestává se v dnešní době často, aby někdo věnoval takový hodnotný věcný dar. Jsem rád, že mohu být přítomen takové události a rád bych paní Hortové za její pomoc osobně poděkoval,“ ocenil starosta. Slavnostní okamžik zpříjemnilo hudební vystoupení žáků Základní umělecké školy Pelhřimov, na které spontánně navázaly i děti paní Hortové.

Základní vlastnosti Sentidy 7-i představil přímo na místě obchodní manažer LINETu Nikolas Vidras. Předáním lůžka však celá akce pro Domov pro seniory nekončí. V nejbližší době zavítá do Pelhřimova také klinická koučka společnosti LINET Zdeňka Chalabalová, která vysvětlí zdravotnickému personálu jak efektivně využít všechny funkce, které polohovatelná lůžka LINET nabízejí. „Při praktickém nácviku každodenních činností jako je polohování, stlaní lůžka, převlékání či hygiena klientů se budou mít všichni možnost doslova „na vlastní záda“ přesvědčit, že práce sestry nemusí bolet,“ vysvětluje výhody takového proškolení Nikolas Vidras.

Zpět na seznam