logo

12.08.2019

Patentovaná technologie Vibwife v kombinaci s unikátním porodním lůžkem AVE 2 poskytuje ženě-rodičce podporu a komfort během všech stádií porodu a významnou měrou přispívá k zdárnému průběhu porodního procesu.

„Naše strategie je nabídnout zdravotnickým zařízením, porodním domům a těhotným ženám tu nejlepší technologii pro bezpečný průběh porodu a podporu přirozených procesů vedoucím k narození dítěte,“ uvedl Gunter Röper, LINET Group Global Product Management and Marketing Manager. „Díky spojení s Vibwife můžeme nyní nabídnout bezpečné a inovativní řešení pro přirozený porod,“ dodal. Podporování přirozených porodů je v době, kdy především ve vyspělých zemích narůstá počet porodů provedených císařským řezem, velmi důležité. V západní Evropě je podíl porodů, které proběhnou císařským řezem, až 27%. V USA je císařský řez proveden u 32% porodů.

Švýcarskou společnost Vibwife spoluzaložila porodní asistentka Anna Peters. „Během praxe jsem zjistila, jak důležitá je při porodu mobilizace a polohování, ale zároveň jak obtížné je uvést teorii v praxi,“ sdělila Anna Peters. Proto začala pracovat na vývoji mobilizační technologie pro usnadnění porodu. Tato inovace pracuje na principu neustálého „pohybu“ – masáže, čímž podporuje přirozený porodní proces. Klinické testování se uskutečnilo v Universitní nemocnici Basilej ve Švýcarsku. První vyhodnocení uvádí, že „ženy a porodní asistentky celkově hodnotily svou spokojenost s produktem jako vynikající“ (Urech et al. 2019).

Studie potvrdily, že pohyb během porodního procesu má pozitivní vliv. Snižuje se počet neplánovaných císařských řezů, zkracuje se doba porodu a ženy vyžadují méně léků proti bolesti (Lawrence et al. 2013). Vibwife ulevuje rodičce po takovou dobu jakou potřebuje, nastávající matky nebo jejich partner mohou pomocí dálkového ovladače zvolit pohyb, díky kterému se cítí nejpohodlněji. „Porod je velmi individuální zážitek,“ říká hlavní lékařka porodního oddělení Beata Loj, Sana Hanse-Klinikum Wismar. "Existují ženy, které se během porodu pohybují po místnosti. V určitých fázích však mnoho žen chce být na porodním lůžku, kde je aktivní pohyb během porodu omezený, v tom případě je technologie Vibwife velmi užitečná," dodala.

Společným cílem obou subjektů – LINET Group a Vibwife – je poskytnout rodičkám maximálně bezpečný, komfortní, a přitom funkční prostor pomáhající při příchodu miminka na svět. Spolupráce začíná ihned a potvrzuje postavení LINET Group jako inovačního leadera v oblasti nemocniční péče, v tomto případě i ve specifickém segmentu porodnictví a gynekologie. Kombinace lůžka AVE2 a technologie Vibwife bude hrát v budoucnosti moderního porodnictví ústřední roli.

www.vibwife.com

Zpět na seznam