logo

Nemocnice Strakonice

30.01.2020

„K žebříčkům ve zdravotnictví se musí přistupovat trochu s rozvahou a pokorou, na druhou stranu, pokud se dá dohromady spokojenost pacientů, ambulantních i hospitalizovaných, spokojenost zaměstnanců a k tomu ještě dobrá ekonomika, tak už to o něčem svědčí,“ uvedl MUDr. Tomáš Fiala, ředitel Nemocnice Strakonice. Podle něj stojí za úspěchem hlavně dobrá atmosféra. „Společně se tu dobře pracuje, máme tu výborné vztahy, funguje vnitřní komunikace, oddělení mezi sebou spolupracují,“ ocenil. O tom, jak využije věcný dar, má jasnou představu. „Lůžko v ceně 115 tisíc korun s aktivní antidekubitní matrací bude sloužit na JIP," prozradil Fiala.

Lůžko Eleganza 4 poskytuje prostor pro efektivní práci s pacientem. Díky integrovaným ovladačům sestra lůžko ovládá rychle a intuitivně. Eleganza 4 podporuje včasnou mobilizaci a má sadu automatických bezpečnostních prvků. Navíc je jedním z prvních lůžek kompatibilní se smart systémem SafetyMonitor – digitální platformou zaměřenou na bezpečnost pacienta na lůžku. „Nemocnice Strakonice je vybavená lůžky LINET a jsem upřímně rád, když vidím, že jsou tady s našimi výrobky spokojení. Věřím, že naše nové lůžko pomůže snížit fyzickou námahu při náročné péči a přispěje i k její vyšší kvalitě,“ sdělil Zdeněk Grimm, obchodní ředitel LINETu pro ČR a SR.

Slavnostního předání lůžka Eleganza 4 se odehrálo v posledním lednovém týdnu přímo v nemocnici, kromě ředitele nemocnice MUDr. Tomáše Fialy a Zdeňka Grimma se ho zúčastnila hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská, Daniel Vavřina – zakladatel HCI Institutu, která projekt Nemocnice ČR od roku 2005 organizuje.

Zpět na seznam