logo

18.05.2020

„Ne vždy se u věcného daru podaří, že je opravdu na správném místě. V případě I. Interní kliniky – Hematologie VFN to ale rozhodně platí, a to je důkazem, že dávat má smysl,“ uvedl při předání lůžka Filip Těšitel. Jeho slova potvrdila Darja Hrabánková. Podle ní jsou pacienti kliniky ve vážném stavu po transplantacích nebo náročné léčbě. „Snažíme se jim poskytnout maximum komfortu po vyčerpávajícím procesu léčby, který může být pro tělo toxický nebo může mít řadu vedlejších účinků. K tomu lůžka LINET významným způsobem přispívají. Kam s vyhraným lůžkem Eleganza 4 proto bylo pro mne a pro nemocnici velmi jednoznačné rozhodování,“ doplnila vrchní sestra Darja Hrabánková.

Na klinice lůžka LINET znají a pro pracovníky, zejména sestry, znamenají vysokou úroveň kvality. „Mercedes mezi lůžky,“ přirovnala doslova Darja Hrabánková. Podle ní je nové lůžko opět dalším vývojovým stupněm dosavadního lůžkového fondu a už při letmém seznámení ocenila řadu praktických funkcí. Jak pro personál, tak pro pacienty, a to zejména v oblasti bezpečnosti a bezpečného pobytu na lůžku. Dominantním prvkem jsou v tomto ohledu postranice zabraňující pádům i při použití vysokých antidekubitních matrací. Senzory integrované v ložné ploše monitorují pohyb pacienta na lůžku a také případné opuštění lůžka. Velice účinným preventivním opatřením je i-Brake automatická brzda, která eliminuje úrazy v souvislosti s nezabrzděným lůžkem. Lůžko je také kompatibilní s novým inteligentním systémem SafetyMonitor monitorující veškeré bezpečnostní nastavení lůžka a v případě hrozícího rizika upozorňuje ošetřující personál.

Lůžka LINET představují pro personál VFN v Praze TOP úroveň, nejen sestry se těší, že dalších 300 lůžek, o jejíchž nákupu probíhá aktuálně jednání, brzy doputují do Všeobecné fakultní nemocnice z  vytížených výrobních linek LINETu v Želevčicích u Slaného.

Zpět na seznam