logo

17.02.2020

LINET se díky dohodě dostane do rozsáhlé distribuční sítě, která umí obsloužit všechny části USA. Obě firmy se vedle toho dohodly i na konkrétním výrobku, který bude kombinovat lůžko Eleganza 5 s matracemi, které vyrábí Sizewise v Kalifornii. Kombinace toho nejlepšího od obou firem by měly pokračovat i v budoucnu.

„Naším dlouhodobým cílem je výrazně růst, abychom se dostali na úroveň dvou největších firem trhu nemocničních lůžek – obě to jsou americké společnosti. Proto jsme hledali způsob, jak jim co nejúčinněji konkurovat na jejich domácím trhu. Můžu potvrdit, že spolupráce se Sizewise byla naší preferovanou možností,“ vysvětluje Tomáš Kolář, CEO společnosti LINET Group. Management firmy v posledních letech aktivně hledal způsoby, jak skokově zvýšit tržby.

„Skutečnými výherci této dohody jsou naši zákazníci a jejich pacienti. Můžeme jim nabízet nejlepší lůžka v dané třídě se špičkovými matracemi od Sizewise. Navíc jim je můžeme pronajímat, což je finančně velmi zajímavé,“ dodává Brian Frickey, výkonný ředitel Sizewise. Dosud bylo složité lůžka pronajímat kvůli potřebě robustní distribuční sítě. Tato překážky nyní padá.

Podle Tomáše Koláře tak obě firmy výrazně posílí svou nabídku. „Ke společnému postupu se zde spojily dvě velmi úspěšné společnosti. Sizewise má stabilní bázi loajálních zákazníků, vybudovanou funkční distribuční síť a zkušenosti právě se zápůjčkami. Dohoda není fúzí ani partnerstvím, ale jde o sdílení inovací, ze kterého bude profitovat zákazník,“ upozorňuje Tomáš Kolář.

Dohoda se Sizewise je jedním z výsledků zmíněného hledání způsobů, jak růst ještě rychleji. Cílem je dostat se co nejdříve na úroveň tržeb ve výši půl miliardy dolarů. LINET proto analyzuje i několik akvizičních cílů a postupně rozšiřuje svou celosvětovou distribuční síť, která čítá více než 100 zemí světa. V sedmnácti z nich má přímo své dceřiné firmy.

Zpět na seznam