logo

01.11.2022

Ve spolupráci s Univerzitou Hradec Králové LINET navrhl systém, který detekuje pohyby pacienta na lůžku a sleduje jeho dech a tep. Zároveň také dokáže určit, zda je pacient na lůžku a zda není nějak ohrožen. Všechna tato data jsou převáděna do počítače.

"Při vývoji řešení jsme se soustředili na tři cíle, a to na prevenci proleženin, kontrolu infekcí a ulehčení práce zdravotních sester, které často bývají přetíženy. Výsledkem je inteligentní lůžko, které umí nejen polohovat, ale zároveň i monitorovat, čímž značně pomáhá pacientům v kritickém stavu i zdravotnickému personálu," vysvětlil Vít Karvay, Technický ředitel LINETu.

Právě toto řešení získalo během letošního ročníku Cen Technologické agentury ČR cenu v kategorii Business. Soutěžní spot, ve kterém Vít Karvay řešení představuje, si můžete pustit ZDE.

"Projekt by nemohl být dokončen bez kooperace všech zúčastněných. Celému týmu děkujeme za skvěle odvedenou práci!" říká Vít Karvay.

Galavečer proběhl v Národním muzeu v Praze

Ceny TA ČR byly předány 20. října od v Historické budově Národního muzea. Pozváno bylo zhruba 300 hostů, mezi nimi senátoři, poslanci, členové vlády ČR, představitelé akademické a výzkumné obce a zahraniční hosté.

Po zahájení večera následovalo předání cen v pěti kategoriích: Governance, Partnerství, Business, Společnost, a Český nápad. O poslední ceně hosté hlasovali. Vybíralo se mezi oceněnými projekty. Vítězem se stal projekt z kategorie Governance – AI komunikační platforma potlačující infodemii.

Ceny předali Milena Králíčková, rektorka Univerzity Karlovy, Pavel Šebek za společnost Zentiva a předseda TA ČR Petr Konvalinka. Za LINET převzal ocenění Vít Karvay.

Zpět na seznam