logo

Benefity v kostce

Poskytuje efektivní prevenci a podporu léčby dekubitů pro pacienty na jednotkách intenzivní péče. Matrace mají základ na 3 cel technologii s nulovým tlakem.

Hmotnost pacienta je rozložena na dvou třetinách povrchu matrace, která zůstává měkká a pohodlná, přičemž není narušen klinický účinek systému. Dynamicky se chová jedna třetina povrchu (nafukování/vyfukování), takže matrace poskytuje optimální stabilní podporu tělu a současně dochází k maximálnímu uvolnění od působení tlaku.

Cely v oblasti hlavy jsou vybaveny čtyřmi samostatnými ventily, takže mohou být individuálně nastaveny do tří poloh – statické, alternující a vyfouknuté. Díky tomu lze vyjít vstříc potřebám konkrétního pacienta a také usnadnit každodenní péči o něj.

V oblasti pat umožňují čtyři samostatné ventily nastavení cel do dvou poloh – alternující nebo vyfouknuté. Možnost selektivního vyfouknutí maximálně eliminuje tlak v rizikové oblasti pacientových pat.

1. Alternující mód je základní terapeutický režim simulující přirozené pohyby pacienta, preventivně eliminuje vznik a rozvoj dekubitů.

2. Statický mód poskytuje maximální nafouknutí, a tím pevnou a stabilní podporu pro pacienta během ošetřovatelských procedur. Po 30 minutách se automaticky přepne do předchozího režimu, který byl používán, čímž eliminuje riziko rozvoje dekubitů.

3. Mód s konstantně nízkým tlakem dosahuje stabilně příznivého tlaku a automaticky udržuje vybranou hodnotu tlaku bez ohledu na změny rozložení pacientovy hmotnosti nebo jeho polohy.

4. Transportní mód umožňuje převoz pacienta na lůžku. Matrace zůstává nafouknutá po dobu 24 hodin po odpojení od kompresoru

V souvislosti s dekubity je mikroklimatem myšlena teplota a vlhkost pokožky v místě kontaktu s matrací. Virtuoso pomáhá uchovávat přirozenou termoregulaci pomocí cirkulace vzduchu. Dokáže ovlivňovat vlhkost pacientovy pokožky a bránit tak jejímu poškození kvůli vlhkosti, případně přispívá k léčbě takového poškození.

Systém Virtuoso dokáže díky inovativní konstrukci vzduchových cel matrace střídavě odstraňovat tlak, což maximalizuje prevenci vzniku dekubitů a zefektivňuje terapii hojení ran.

7,5minutový cyklus

U žádného z pacientů, kteří změnili během spánku svou polohu více než 56 ×, nedošlo k rozvoji poškození tkání. Tato frekvence odpovídá změně polohy přibližně intervalu 7,5 minuty.

Design kompresoru respektuje požadavky na snadnou manipulaci a ergonomii. Jednoduše se přenáší a připevňuje k lůžku a unikátní připojení vzduchového konektoru je snadno dostupné a ovladatelné. Díky ovládacímu panelu s jednoznačnými grafickými symboly je obsluha snadno zapamatovatelná a intuitivní.

Design systému Virtuoso a jeho parametry byly navrženy tak, aby splňovaly nejpřísnější kritéria pro bezpečnost pacienta i ošetřujícího personálu


KPR

KPR je ovladatelné jednou rukou a umožňuje rychlé vypuštění vzduchu v kritické situaci. Aby nedošlo k nechtěné aktivaci, je spuštění doprovázeno zvukovým i optickým signálem.


Kabelový systém

Uživatelsky příznivě řešený systém kabelů eliminuje možnost zakopnutí ze strany personálu nebo návštěvy. Nižší riziko možného nechtěného poškození zároveň zvyšuje životnost zařízení a snižuje náklady na opravy.


Automatické zvýšení tlaku

Při polohování zádového dílu systém automaticky lineárně zvyšuje tlak v pánevní oblasti matrace. U modelů Virtuoso Pro, Virtuoso Head & Heel Zoner a Virtuoso Air + Alternating Air Base probíhá zvyšování tlaku mezi 11 a 46 stupni. U ostatních modelů se funkce aktivuje, jakmile se zádový díl nastaví do 30 stupňů.


GO tlačítko

Zamkne všechny ovládací prvky po třech minutách nečinnosti, což snižuje riziko pochybení lidského faktoru a neúmyslného spuštění.

Podsedák s dvoucelovou technologií alternujícího tlaku chrání pacienta a umožňuje 24hodinovou péči. Využívá stejnou řídicí jednotku jako matrace. Jakmile je podsedák připojen, kompresor se automaticky přepíná do režimu sedáku, takže není potřeba žádné manuální nastavování. Speciální vrstvený design podsedáku umožňuje pohodlné použití na nejrůznějších židlích a křeslech.

Technické vlastnosti

 Rozměry matrace  Délka (mm) 
2.040  
 Šířka (mm) 
900
 Výška (mm) 
230
 Hmotnost (kg) 
13
 Ostatní  Počet cel
20
 Maximální nosnost matrace (kg) 
254

 

Zpět

Brožury

Virtuoso_CZ_brochures

Kontaktujte nás

Více informací

Ochrana osobních údajů (GDPR)