logo

Benefity v kostce

Matrace je kompatibilní s lůžky Multicare a Eleganza 5. Matrace i lůžko se ovládají na jednom displeji. Ovládání je intuitivní a individuálně nastavitelné.

Systém pomáhá chránit pokožku pacienta pomocí cirkulace vzduchu 50 l za minutu. Přispívá k udržení přirozené termoregulace a redukuje tak riziko vzniku dekubitů.

Jediným tlačítkem se lůžko dostane do polohy CPR a současně dojde k vyfouknutí matrace. Pacient leží na pevné ložné ploše a může být zahájena efektivní resuscitace.

  • Po 60 minutách se systém vrací do módu optimálního tlaku. Nemůže tedy dojít k prodlevě v prevenci dekubitů.

Speciální patní zóna se sklonem 7° maximálně odlehčuje tlak na paty a významně snižuje riziko vzniku dekubitů v této oblasti.

Měkké pěnové cely integrované v nožní části matrace umožňují automatické prodloužení matrace současně s prodloužením ložné plochy lůžka.

Potah matrace je vysoce voděodolný a paropropustný. 360° krytý zip je chráněn před průnikem tekutiny a umožňuje snadnou výměnu.

Uvedení matrace do maximálního (transportního) módu je vhodné pro ošetřovatelské procedury a převoz pacienta. Systém se po 30 minutách automaticky přepne do režimu optimálního tlaku.

Spánkový režim poskytuje větší komfort pro spícího pacienta snížením rychlosti proudícího vzduchu. Přepnutím do spánkového režimu zůstává zachován klinický efekt matrace.

Systém automaticky udržuje optimální tlak, i když se změní rozložení pacientovy hmotnosti nebo jeho poloha. Dochází ke snížení působení tlaku mezi pacientem a matrací. Tělo je do matrace zanořeno a matrace opisuje tvar těla pacienta.

Čidla snímají hloubku zanoření pacienta a automaticky vyrovnávají tlak v matraci. Tím je neustále zajištěn optimální tlak po celé ploše těla.

Technické vlastnosti

Safe working load 250 kg
Length 214 cm
Width 86 cm
Height 22 cm
Weight 10 kg
Max Inflate After 30 minutes, returns back to CLP
Microclimate management modes High, low, off
CPR 1 button CPR, automatic inflation after 60 minutes
Transport mode Yes

 

Instructions for Use for OptiCare
2023-12-05 Instructions for Use for OptiCare in Czech in Linet design

Zpět

Brožury

Podívejte se na video

Kontaktujte nás

Více informací

Ochrana osobních údajů (GDPR)