logo

Benefity v kostce

Tichý pohyb

Díky technologii SoftDrop se postranice sklápějí plynule, pomalu a bezhlučně, a to vše eliminuje riziko jakéhokoliv úrazu.

Prevence pádů

Postranice pokrývají téměř celou délku lůžka a dodržují bezpečné mezery 21 centimetrů. Riziko pádu je minimální.

Flexibilita

V případě zvednutého zádového dílu pokrývají postranice celou délku ložné plochy. Naopak pokud pacient leží, postranice poskytují v oblasti hlavy pacienta dostatečný prostor pro snadný přístup. Postranice lze jednoduše sklopit na obou stranách stretcheru.

CardiacChair

Díky hydraulickému systému stretcheru Sprint 100 je snadné nastavit polohu kardiackého křesla pro kardiaky CardiacChair, a pomoci tak pacientům například s kardiovaskulárními potížemi. Pomáhá také snižovat riziko aspirace.

Jednoduché nastavení

Stretcher Sprint 100 se 4dílnou ložnou plochou využívá hydraulický systém pro snadné nastavení polohy kardiackého křesla. To poskytuje pacientovi maximální komfort a pomáhá při dušnosti nebo střevní obstrukci. Poloha také usnadňuje inhalaci a vykašlávání.

Snadná péče

Poloha pacienta vsedě je důležitá a vhodná během mnoha ošetřovatelských úkonů, jako je například podávání léků. Také příjem tekutin a jídla je v této poloze snazší.

Maximální komfort

Poloha vsedě je pro pacienta velmi pohodlná, usnadňuje dýchání a umožňuje lepší výhled. Také zabraňuje sesunutí pacienta dolů a je vhodná pro dezorientované pacienty

Brzdy na všech stranách

Brzdy stretcheru Sprint 100 jsou snadno přístupné v hlavové i nožní části lůžka. Navíc i další dvě strany lůžka je možné vybavit doplňkovými brzdami, takže se zdravotník nemusí přesouvat kolem stretcheru.

Lehké a ergonomické

Manipulace s brzdami u stretcheru Sprint 100 je naprosto jednoduchá. Brzdění i odbrzdění je řešeno ergonomicky – obojí funguje sešlápnutím pedálu směrem dolů. Brzda se nezvedá nohou nahoru, což eliminuje fyzickou námahu a snižuje případné zdravotní problémy personálu.

Plynulá manipulace

Vysouvací 5. kolečko umožňuje hladkou jízdu se stretcherem Sprint 100 i na nerovném povrchu a přes překážky, jako jsou vstupy do výtahů a prahy. Je to obzvláště důležité nejen pro komfort pacienta, ale také pro jeho bezpečnost – maximálně šetrná jízda je nesmírně důležitá například při poranění páteře. Kolečko má odpružení pro tlumení nárazů a jeho průměr 200 mm usnadňuje překonávání překážek.

Kompatibilita

Aby byl stretcher Sprint 100 plně kompatibilní s různými lékařskými zařízeními, jako jsou C-ramena a rentgeny, lze 5. kolečko snadno vysunout a zasunout. Pomocí jednoduchého sešlápnutí pedálu se kolečko zasune do podvozku stretcheru a uvolní prostor pro potřebné zařízení.

Bezpečné a praktické

Sprint 100 je první stretcher na světě navržený tak, aby tlačení lůžka za infuzní stojany bylo bezpečné a praktické. Zatímco standardní infuzní stojany se při manipulaci s lůžkem často rozbíjejí, teleskopické stojany stretcheru Sprint 100 jsou robustní se zabudovanými madly k transportu. To snižuje náklady na opravy a usnadňuje zdravotníkům práci. Navíc je díky tomu možné tlačit stretcher v nízké poloze pro vyšší bezpečnost pacienta.

Výhody pro každého

Technologie IV&Drive zlepšuje praktické a bezpečné stránky stretcheru, snižuje náklady na údržbu i fyzickou námahu zdravotníků.

Technické vlastnosti

2dílná ložná plocha 4dílná ložná plocha
Bezpečné pracovní zatížení (SWL) 320 kg 320 kg
Celková délka 211 cm 211 cm
Celková šířka 76 cm 76 cm
Nastavení výšky 56.5–89 cm 55.5–88 cm
Rozměry matrace 193 × 66 cm 193 × 66 cm
Průměr kolečka 20 cm 20 cm
Průměr kolečka FlexiDrive 20 cm 20 cm

Polohování

2dílná ložná plocha 4dílná ložná plocha
Náklon zádového dílu 0–90° 0–90° 
Náklon stehenního dílu  -   0–40°
Náklon lýtkového dílu  -   0–17°
Náklon do TR/ATR +/− 18°  +/− 18°

Postranice 

2dílná ložná plocha 4dílná ložná plocha
Výška 35.5 cm 36.5 cm
Počet příček 6  6
Vzdálenost mezi příčkami 21 cm  21 cm
Maximální doporučená výška matrace 13 cm  13 cm

 

 

Instructions for Use for Sprint 100
2024-01-08 Instructions for Use for Sprint 100 in Czech in Linet design

Zpět

Brožury

Brochure -Sprint 100 - Czech

Kontaktujte nás

Více informací

Ochrana osobních údajů (GDPR)